ARGOL RHEUMA Maść 40 g.
cena:
4.79 GBP
stan:
brak w magazynie
zapytaj o dostępność
Ilość:
Opis produktu
Ostrzeżenia
Opis produktu
Receptura maści ARGOL® Rheuma wywodzi się ze składu jednego z najstarszych, złożonych, europejskich produktów leczniczych tzw

Receptura maści ARGOL® Rheuma wywodzi się ze składu jednego z najstarszych, złożonych, europejskich produktów leczniczych tzw. Esencji Karmelitańskiej z 1611 r. i zawiera wszystkie składniki wchodzące w skład tego historycznego leku.

Maść jest preparatem złożonym i zawiera w swoim składzie 10 olejków eterycznych. Największy udział posiadają olejki rozmarynowy i kajeputowy wykazujące działanie przeciwzapalne i rozkurczające. Skojarzenie licznych substancji biologicznie czynnych zawartych w olejkach wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne maści.

Po zastosowaniu preparat wywołuje efekt chłodzenia ze względu na zawartość mentolu. Mentol zmniejsza wrażliwość nerwów czuciowych wywołując efekt przeciwbólowy i chłodzący. Po ustąpieniu efektu chłodzenia preparat działa łagodnie rozgrzewająco. Rozgrzanie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze ukrwienie bolącego miejsca. Poprawa ukrwienia powoduje, że szybciej ustępuje stan zapalny, zmniejszają się dolegliwości bólowe, zmniejsza się napięcie mięśni i zwiększa się ruchomość stawów.

Maść ARGOL® RHEUMA działa miejscowo przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wspomaga krążenie obwodowe, przyczynia się do rozluźnienia napięcia mięśni i zwiększenia ruchomości stawów.

Maść stosuje się wspomagająco w następujących schorzeniach:

• bóle stawowe i mięśniowe,

• dolegliwości bólowe związane ze schorzeniami reumatycznymi,

• stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych i kręgosłupa,

• stany pourazowe narządów ruchu,

• bóle zmęczeniowe i przeciążeniowe,

• nerwobóle,

• zaburzenia krążenia obwodowego.

Maść w początkowej fazie aplikacji działa łagodnie chłodząco, a w końcowej fazie aplikacji łagodnie rozgrzewająco.

Leku ARGOL® Rheuma nie należy stosować:

• w przypadku nadwrażliwości na składniki maści

• na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry.

Środki ostrożności: Przed użyciem i po użyciu maści umyć dokładnie ręce. Maść stosować z dala od oczu lub błon śluzowych. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć oko dużą ilością wody.

Stosowanie u dzieci: Maści nie należy stosować u dzieci do lat 6.

Ciąża: Maści nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących bez konsultacji lekarskiej.

Działania niepożądane: Jak każdy lek, przy osobniczej nadwrażliwości na składniki, maść ARGOL® RHEUMA może powodować działania niepożądane. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce należy poinformować lekarza lub farmaceutę.

Przechowywanie: Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.

Stosowanie: Maść stosować miejscowo na skórę. Wycisnąć z tuby pasek maści o długości 3 – 5 cm i wcierać maść okrężnymi ruchami aż do wchłonięcia się preparatu 2 -3 razy dziennie. Miejsce aplikacji okryć ciepło.

Skład: Olejek melisy lekarskiej, Olejek cynamonowy, Olejek goździkowy, Olejek cytrynowy, Olejek osnówki muszkatołowca, Olejek tymiankowy, Olejek kolendrowy, Olejek miętowy, Olejek rozmarynowy, Olejek kajeputowy, Mentol.

 

 

Potrójny Kwas Hialuronowy 3% 20 g.
Potrójny Kwas Hialuronowy 3% 20 g.

7.49 GBP
Ilość: 
Chela Calcium D3 30 kaps. (1076mg)
Chela Calcium D3 30 kaps. (1076mg)

6.49 GBP
Ilość: 
REGEVAGIA 10 globułek dopochwowych
REGEVAGIA 10 globułek dopochwowych

7.99 GBP
Ilość: 
Strona główna
Wybierz coś dla siebie:
  • polska apteka londyn
  • polska apteka UK
  • polskie leki
  • suplementy
  • kosmetyki
Więcej tagów...
Kontakt z nami
Twój koszyk jest pusty
opineo-wyroznienie-2016