ARGOL RHEUMA Maść 40 g.
cena:
4.79 GBP
stan:
brak w magazynie
zapytaj o dostępność
Ilość:
Opis produktu
Ostrzeżenia
Opis produktu
Receptura maści ARGOL® Rheuma wywodzi się ze składu jednego z najstarszych, złożonych, europejskich produktów leczniczych tzw

Receptura maści ARGOL® Rheuma wywodzi się ze składu jednego z najstarszych, złożonych, europejskich produktów leczniczych tzw. Esencji Karmelitańskiej z 1611 r. i zawiera wszystkie składniki wchodzące w skład tego historycznego leku.

Maść jest preparatem złożonym i zawiera w swoim składzie 10 olejków eterycznych. Największy udział posiadają olejki rozmarynowy i kajeputowy wykazujące działanie przeciwzapalne i rozkurczające. Skojarzenie licznych substancji biologicznie czynnych zawartych w olejkach wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne maści.

Po zastosowaniu preparat wywołuje efekt chłodzenia ze względu na zawartość mentolu. Mentol zmniejsza wrażliwość nerwów czuciowych wywołując efekt przeciwbólowy i chłodzący. Po ustąpieniu efektu chłodzenia preparat działa łagodnie rozgrzewająco. Rozgrzanie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze ukrwienie bolącego miejsca. Poprawa ukrwienia powoduje, że szybciej ustępuje stan zapalny, zmniejszają się dolegliwości bólowe, zmniejsza się napięcie mięśni i zwiększa się ruchomość stawów.

Maść ARGOL® RHEUMA działa miejscowo przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wspomaga krążenie obwodowe, przyczynia się do rozluźnienia napięcia mięśni i zwiększenia ruchomości stawów.

Maść stosuje się wspomagająco w następujących schorzeniach:

• bóle stawowe i mięśniowe,

• dolegliwości bólowe związane ze schorzeniami reumatycznymi,

• stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych i kręgosłupa,

• stany pourazowe narządów ruchu,

• bóle zmęczeniowe i przeciążeniowe,

• nerwobóle,

• zaburzenia krążenia obwodowego.

Maść w początkowej fazie aplikacji działa łagodnie chłodząco, a w końcowej fazie aplikacji łagodnie rozgrzewająco.

Leku ARGOL® Rheuma nie należy stosować:

• w przypadku nadwrażliwości na składniki maści

• na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry.

Środki ostrożności: Przed użyciem i po użyciu maści umyć dokładnie ręce. Maść stosować z dala od oczu lub błon śluzowych. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć oko dużą ilością wody.

Stosowanie u dzieci: Maści nie należy stosować u dzieci do lat 6.

Ciąża: Maści nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących bez konsultacji lekarskiej.

Działania niepożądane: Jak każdy lek, przy osobniczej nadwrażliwości na składniki, maść ARGOL® RHEUMA może powodować działania niepożądane. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce należy poinformować lekarza lub farmaceutę.

Przechowywanie: Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.

Stosowanie: Maść stosować miejscowo na skórę. Wycisnąć z tuby pasek maści o długości 3 – 5 cm i wcierać maść okrężnymi ruchami aż do wchłonięcia się preparatu 2 -3 razy dziennie. Miejsce aplikacji okryć ciepło.

Skład: Olejek melisy lekarskiej, Olejek cynamonowy, Olejek goździkowy, Olejek cytrynowy, Olejek osnówki muszkatołowca, Olejek tymiankowy, Olejek kolendrowy, Olejek miętowy, Olejek rozmarynowy, Olejek kajeputowy, Mentol.

 

 

STEPER Przeciwgrzybiczy sztyft do paznokci 3,8 ml.
STEPER Przeciwgrzybiczy sztyft do paznokci 3,8 ml.

12.99 GBP
Ilość: 
DICOFLOR 30 12 saszetek (Dla niemowląt i dzieci)
DICOFLOR 30 12 saszetek (Dla niemowląt i dzieci)

8.99 GBP
Ilość: 
Epikrem - krem 50ml
Epikrem - krem 50ml

5.99 GBP
Ilość: 
Strona główna
Wybierz coś dla siebie:
  • polska apteka londyn
  • polska apteka UK
  • polskie leki
  • suplementy
  • kosmetyki
Więcej tagów...
Kontakt z nami
Twój koszyk jest pusty
opineo-wyroznienie-2016