powrót

Flegamina Syrop o smaku mięty (4mg na 5ml) 120 ml. /Nr. Kat. 298/

Flegamina Syrop o smaku mięty (4mg na 5ml) 120 ml.
cena:
5.29 GBP2.65 GBP
stan:
brak w magazynie
zapytaj o dostępność
Ilość:
Opis produktu
Ostrzeżenia
Opis produktu
Flegamina - syrop o smaku miętowym

Flegamina - syrop o smaku miętowym.

- oczyszcza oskrzela

- ułatwia odkrztuszanie

Syrop Flegamina o smaku miętowym zawiera substancję czynną chlorowodorek bromoheksyny, który działa wykrztuśnie, upłynniając wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ten ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Flegamina o smaku miętowym wskazana jest w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Skład: substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek.

Pozostałe składniki to: glukoza jednowodna, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), etanol 96%, lewomentol, substancja poprawiająca smak i zapach eukaliptusowo-miętowo płynna, błękit patentowy (E 131), kurkuma, kwas solny, woda oczyszczona.

Dawkowanie: lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty Lek należy stosować doustnie.

Jeśli lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, lek najczęściej stosuje się:

- dzieci od 7 do 10 lat: 5 ml syropu (1 łyżeczka od herbaty) 3 razy na dobę.

- dorośli i dzieci powyżej 10 lat: 10 ml syropu (2 łyżeczki od herbaty) 3 razy na dobę.

 Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, co 8 godzin, po posiłku. Nie zażywać leku bezpośrednio przed snem. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Kiedy nie stosować leku Flegamina o smaku miętowym:

-  w przypadku uczulenia na bromoheksynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku;

-  u dzieci poniżej 7 lat, gdyż lek zawiera alkohol.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Flegamina o smaku miętowym może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku, zwłaszcza długotrwałego, mogą wystąpić:

- niezbyt często (może dotyczyć nie więcej niż 1 na 100 osób): ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, biegunka;

- rzadko (może dotyczyć nie więcej niż 1 na 1000 osób): reakcje nadwrażliwości, wysypka;

- częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, bóle głowy, zawroty głowy, senność, obniżenie ciśnienia krwi, skurcz oskrzeli, niestrawność, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, świąd, nadmierne pocenie się, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

Lek Flegamina o smaku miętowym zawiera 96% etanol. 1 łyżeczka do herbaty (5 ml) syropu zawiera 0,17 g 96% etanolu. Ze względu na zawartość alkoholu lek może powodować niekorzystne działanie u pacjentów z niewydolnością wątroby, chorobą alkoholową, padaczką, uszkodzeniem mózgu, chorobami psychicznymi, a także u kobiet w ciąży i dzieci. 

Lek Flegamina o smaku miętowym zawiera parahydroksybenzoesan propylu

Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu propylu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i wyjątkowo skurcz oskrzeli. 

Lek Flegamina o smaku miętowym zawiera glukozę. 1 łyżeczka do herbaty (5 ml) syropu zawiera 1,75 g glukozy. Ze względu na zawartość glukozy, jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien porozumieć się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera 1,75 g glukozy na 5 ml. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Glukoza zawarta w leku może wpływać szkodliwie na zęby.

Lek Flegamina o smaku miętowym zawiera błękit patentowy (E 131)

Ze względu na zawartość błękitu patentowego (E 131), lek może powodować reakcje alergiczne.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i  niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić od światła.

Okres ważności po pierwszym otwarciu: 28 dni.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Należy zachować ostrożność odnośnie stosowania leku Flegamina z atropiną i innymi lekami cholinolitycznymi, gdyż powodują one suchość błon śluzowych. Nie należy stosować leku jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi zawierającymi kodeinę lub jej pochodne, gdyż mogą one osłabić odruch kaszlu i powodować zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych. Lek może nasilać działanie drażniące na błonę śluzową przewodu pokarmowego salicylanów i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jednoczesne stosowanie leku z antybiotykami (oksytetracykliną, erytromycyną, ampicyliną, doksycykliną, cefuroksymem i amoksycyliną,) zwiększa ich stężenie w miąższu płucnym.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: lek należy stosować po posiłku.

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. 

Karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży: Ze względu na zawartość alkoholu, nie należy stosować leku Flegamina o smaku miętowym u dzieci poniżej 7 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Należy zachować ostrożność, gdyż mogą wystąpić zawroty głowy lub senność.

Lek zawiera etanol, dlatego może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

VISAXINUM 30 tabl.
VISAXINUM 30 tabl.

7.99 GBP
Ilość: 
Herbaciany Ogród Herbata Aronia 20 torebek
Herbaciany Ogród Herbata Aronia 20 torebek

1.79 GBP
Ilość: 
DERMENA Odżywka 200 ml.
DERMENA Odżywka 200 ml.

9.99 GBP
Ilość: 
Strona główna
Wybierz coś dla siebie:
  • polska apteka londyn
  • polska apteka UK
  • polskie leki
  • suplementy
  • kosmetyki
Więcej tagów...
Kontakt z nami
Twój koszyk jest pusty
opineo-wyroznienie-2016